2012.11.02.
Nehezen nyert a Pozsony a Fino otthonában

Fordulatos, nagy csatát, több mint kétórás, ötszettes mérkőzést hozott a szlovák Unicef Bratislava férfi röplabdacsapatának kaposvári vendégjátéka. A Fino jó játékkal megnyerte az első játszmát, ezután azonban a vendégek következtek. A harmadik játékrészben a magyar bajnok harcolta kis a kis különbségű sikert. A negyedik szett 20:20 után dőlt el a szlovákok javára, az ötödik, rövidített játszmában pedig felülkerekedett a Bratislava. A végére fejben elfáradó kaposváriak így is egy ponttal gazdagodtak a hatodik forduló nyitó találkozóján.

Az olasz vezetőedzővel érkező, a pályán pedig két amerikaival és egy svéddel felálló pozsonyiak ellen álomrajtot vett a kaposvári együttes, és a lendület egészen az első szett végéig kitartott. Dávid Csanád ütése után Geiger András szerzett pontot, majd Kovács Zoltán nyitott ászt. A folytatásban is a Fino irányította a játékot, és már 10:3 állt a táblán, amikor a vendégek valamelyest összekapták magukat. A somogyiak bátran és sokszor pontot érően nyitottak, a háló előtt pedig nem csak Kovács, hanem Juhász Péter is remekelt. Dávid szinte minden labdát beütött, így nem meglepő, hogy a Fino végül gond nélkül nyert 25:18 arányban.

A Bajnokok Ligája-terveket szövögető pozsonyiak a térfélcsere után megemberelték magukat, és sokat segített rajtuk, hogy a szett első részében négy ponttal elhúztak. A kaposváriak többször is felzárkóztak, de nem tudták a maguk javára fordítani az eredményt. 20:24 után ugyan még két hazai pont született, de Patak bebiztosította a szlovák részsikert.

A harmadik játkérész nagy csatát és jó játékot hozott. Egészen 20:20-ig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Geiger és Gergye Roland pontjaival 24:22-ig jutott a Fino. A csereként beállt, de nagyszerű napot kifogó Hrinak ugyan még a végén sem hibázott, Geiger azonban pontot tett a küzdelem végére.

A negyedik játszma is izgalmasan alakult. A hazaiak mindent megtettek azért, hogy bebiztosítsák sikerüket, 20:20 után viszont lépéselőnybe került az Unicef Bratislava, Hrinak pedig beütötte az utolsó pontot.

Az ötödik, rövidített játékrészre maradt a döntés, és a fejben elfáradó és egyre többet hibázó kaposváriak csak a térfélcseréig voltak partiban ellenfelükkel. A korábbi kétszeres olasz bajnok Nemec pontjával lett 6:8 az eredmény, a folytatásban aztán mindössze egy pontra futotta a magyar bajnok erejéből. A pozsonyiak a végén már szinte tetszés szerint ütötték be pontjaikat, és végül Patak ász-nyitásával megnyerték a szettet, s vele a több mint kétórás mérkőzést is.

Demeter György: - Jól küzdöttünk és a mérkőzés nagy részében szépen és jól játszottunk. Sajnos, az ötödik játszmára kissé elfáradtunk, játékosaim már nem tudtak úgy koncentrálni, ez vezetett a vereséghez. Ettől függetlenül gratulálok csapatomnak teljesítményükhöz.

Fino Kaposvár SE - Unicef Bratislava 2-3 (18, -22, 23, -21, -7)
Kaposvár, 400 néző. V.: Milinovic, Sandl (horvátok).
Kaposvár: Kovács Z. 14, Magyar B. 3, Geiger 21, Juhász P. 5, Dávid Cs. 13, Gergye 19. Csere: Dömötör (libero), Lesznyik 2. Vezetőedző: Demeter György.
Pozsony: Nemec 8, Kauliakamoa 1, Patak 17, Kasper 2, Larsson 20, Sunder. Csere: Kubs, Hruboska (liberok), Bencic 1, Halanda, Koncal, Hrinak 19. Vezetőedző: Emanuele Zanini.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 5:1, 8:3, 10:3, 10:6, 13:9, 15:12, 18:14, 20:14, 24:17, 24:18. II. játszma: 0:2, 3:2, 4:4, 6:6, 6:10, 9:10, 9:12, 10:14, 12:16, 14:16, 15:17, 15:19, 20:24, 22:24. III. játszma: 1:0, 1:3, 3:4, 5:5, 6:10, 9:10, 9:12, 14:14, 17:17, 20:20, 22:20, 24:22, 24:23. IV. játszma: 2:2, 7:7, 7:10, 12:12, 16:16, 20:20, 20:22, 21:24. V. játszma: 2:2, 2:4, 4:5, 6:5, 6:11, 7:11, 7:14.