2015.12.04.
A Dunaferr is fejet hajtott Kaposváron

Egy nappal az észt VC Pärnu elleni Challenge Kupa-ütközet után a Dunaferrt is térdre kényszerítette hazai pályán bajnoki mérkőzésen a Fino-Kaposvár alakulata. A továbbra is veretlenül menetelő Demeter-seregnek ez volt immár a 16. győzelme az idei szezonban

Az egy nappal korábbi észtek elleni Challenge Kupa-mérkőzésen húzódást szenvedett liberó, Deák Márk át sem öltözött – Bozóki Bence helyettesítette –, s Magyar Bálint és Rása Alex is hiányzott kezdőcsapatból a Dunaferr ellen, míg Németh Ferenc még egy szettet sem töltött a pályán.

A folytatásban aztán Nagy József tartott rögtönzött blokkbemutatót. Úgy tűnt, hogy nem lehet semmi gond, hiszen egyre jobban ellépett ellenfelétől a Fino-Kaposvár társulata, ám a hajrában elsősorban a csereként érkezett balkezes Kalmár Ákos jóvoltából – aki csak ebben a szettben kerek 10 pontig jutott – feltornászta magát a fiatal dunaújvárosi társaság. Előbb a Finónak volt három játszmalabdája, majd a Dunaferr következett, amely a negyedik szettlabdáját értékesítette.
A harmadik felvonást Keen Cameron ászértékű nyitásai alapozták meg. Mivel azonban továbbra is a vendégek diktálták a tempót, így Demeter György mester Rása Alexet is harcba küldte, s bizony meg kellett szenvedni az újabb részsikerért.

Az utolsó, negyedik játékrész is nem egyszer hosszú labdamenetekkel tarkított nagy küzdelmet hozott: a lelkesen játszó és jól mezőnyöző dunaújvárosiak kőkeményen odatették magukat. Az egyik oldalon a csapatkapitány Bagics Balázs mellett Dávid Zoltán és Bögöly Gábor döngölte kitartóan a padlót, míg a másik oldalon Gebhardt Norbert próbálta velük tartani a lépést. A végjáték ismét izgalmasan alakult, amelyből a házigazda kaposvári együttes került ki győztesen rutinjának köszönhetően.
Előre borítékolható volt, hogy az észt VC Parnu elleni nagy csata után egy nappal aligha lesz friss a kaposvári együttes, ám így is három híján 100 percnyi csata után elkönyvelhették az immár 16. győzelmüket.

Fino-Kaposvár–Dunaferr SE 3–1 (17, –28, 22, 22)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Horváth M., Árpás K.
Fino-Kaposvár: Keen (4), Bagics (16), Nagy J. (14), Németh F. (3), Dávid Z. (18), Vajda T. (5). Csere: Bozóki (liberó), Batári (liberó), Bögöly (10), Rása (4). Vezetőedző: Demeter György.
Dunaferr SE: Kun B. (1), Stefanovics (2), Gebhardt N. (20), Bohnicsek (12), Móró (4), Hatvany (1). Csere: Szabó P. (liberó), Guzmics (2), Kalmár Á. (18). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
A mérkőzés alakulása:
1. játszma: 5–3, 8–6, 9–7, 15–7, 16–8, 20–13, 25–17 (20 perc).
2. játszma: 2–2, 6–2, 8–4, 10–6, 16–9, 20–14, 24–22, 25–24, 25–26, 26–27, 27–28, 28–30 (28 perc).
3. játszma: 4–5, 5–8, 5–10, 15–16, 20–18, 20–21, 25–22 (25 perc).
4. játszma: 3–3, 3–6, 4–8, 8–8, 8–13, 12–15, 16–15, 18–20, 25–22 (24 perc).