2018.03.30.
Már a négy között a Fino!

Idegenben is legyőzte a Fino Kaposvár a MAFC-BME csapatát, így 2-0-s összesítéssel nyerte meg a négy közé jutásért kiírt párharcot. A címvédő somogyiakra a HÉP-Kecskemét vár az április elején kezdődő elődöntőben.

A nyitójátszmában alaposan meglepte a bajnoki címvédő Fino Kaposvár csapatát a házigazda MAFC-BME együttese. Villámgyorsan tekintélyes előnyt szereztek, amely ahelyett, hogy fogyott volna, inkább még tovább nőtt, s az első szettet végül kerek 10 ponttal nyerték a fővárosiak. A második játékrész is szorosan alakult, ám a vége ezúttal a vendég somogyiaké volt. A harmadik és a negyedik felvonásban aztán már nem volt gond.

A Fino Kaposvár újabb győzelmével készülhet a bajnoki elődöntőre, amely a jövő héten, szerdán Kecskeméten rajtol, és az egyik fél három győzelméig tart. A másik ágon a Vegyész RC Kazincbarcika azzal a Bp. Pénzügyőr SE egyletével találkozik, amelynek szintén elég volt két meccs a Szolnoki Röplabda Akadémia ellen.

Férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
MAFC-BME – Fino Kaposvár 1:3 (15, –23, –18, –18)
Tungsram-csarnok, 50 néző. V: Szarka, Ujházi.
MAFC: Kun 8, Eke 5, Bán B. 11, Tar 17, Szabó B. 4, Bakóczy. Csere: Varga D. (liberó), Csépke, Posztós. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.
KAPOSVÁR: Vajda 3, Keen 2, Nikolov 8, Nagy J. 9, Nagy P. 20, Bögöly 18. Csere: Pápai (liberó). Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:11, 21:13. II. játszma: 8:7, 12:16, 21:20. III. játszma: 5:8, 8:16, 13:21. IV. játszma: 7:8, 12:16, 13:21.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a Fino Kaposvár nyerte 2–0-ra.
Schildkraut Krisztián: – Gratulálok a fiúknak, jól játszottak és betartották azt, amit megbeszéltünk. Ugyanezt a játékot és hozzáállást várom tőlük a folytatásban.
Demeter György: – Az első játszmában nagyon sokat hibáztunk, amit egy negyeddöntő nem bír el. Ezt ki is használta a MAFC és a második játszma is nagyon szoros volt. A harmadiktól kezdve viszont már domináltuk a játékot.