2018.04.09.
Hazai pályán egyenlített a Fino

Hazai pályán egyenlített a Fino férfi röplabdacsapata a Kecskemét ellen az elődöntőben. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc így 1-1-ről folytatódik az alföldiek otthonában.

A szombati találkozó első játszmáját a vendégek nyerték, majd egyenlített a Kaposvár. A harmadik szettet nagy izgalmak után fordította a maga javára a címvédő, a folytatásra pedig elfogyott a Dávid Zoltánt nélkülöző Kecskemét ereje, így eldőlt a mérkőzés sorsa.

Férfi röplabda NB I., elődöntő, 2. mérkőzés
FINO KAPOSVÁR SE 3
HÉP KECSKEMÉTI RC 1

(-21, 16, 23, 16)

KAPOSVÁR: Vajda 8, Keen 4, Nikolov 7, Nagy J. 11, Nagy P. 16, Bögöly 13. Csere: Pápai (liberó), Horváth K., Kalmár 1. Vezetőedző: Demeter György.
KECSKEMÉT: Török R. 4, Kunert 8, Petrovics 3, Kovács Z. 20, Krupánszki 14, Gacs 6. Csere: Deák (liberó), Pesti 3, Szabó M. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Kaposvár, 500 néző. Vezette: Újházi, Mezőffy.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 16:13, 19:21. 2. játszma: 8:4, 16:13, 21:16. 3. játszma: 6:8, 11:16, 20:21. 4. játszma: 8:7, 16:12, 21:13.
A párharc állása: 1-1.

Demeter György: Váltanunk kellett az első szett után, a harmadik felvonás végén pedig nagyot fordítottunk. Ezek nélkül nem sikerült volna ma nyerni.
Sasa Nedeljkovic: Energikusan kezdtünk, aztán feljavultak a Kaposvár nyitásai, ez pedig megfogott minket. Messze még a párharc vége, de jó meccsek várnak ránk.