2018.05.27.
Válogatott: jó kezdés, mégis vereség Albániától

Hiába kezdett jól és nyerte az első játszmát férfi válogatottunk Albánia ellen, az Ezüst Európa Ligában, a vendégek ezt követően két szoros játszmában fordítottak, majd óriási izgalmak közepette a mérkőzést is megnyerték.

Nem indult rosszul a meccs a mieink számára, de 4:2 után a vendégek is elkapták a fonalat és gyorsan fordítottak. Egy darabig a blokkjuk volt szinte áthatolhatatlan, emellett pedig remekül szerváltak. Öt pont is volt a különbség, amikor a mieink megkezdték a felzárkózást: ekkor a mi blokkunk is feljavult és Pádár Krisztián és Dávid Csanád is elkezdte a pontgyártást. Sikerült is egyenlíteni Szabó Alpár ziccerével a szett közepén, majd Pádár bombája és Gebhardt Norbert ásza után már kettővel vezettünk. Nem hagyták magukat azonban a vendégek, és rendre egálra hozták az állást, de 22:22 után a mieink szereztek sorozatban hármat (25:22).

A második felvonást az albánok kezdték jobban, de ezúttal a magyar csapat fordított nagyon gyorsan és el is lépett három ponttal. A szett közepén aztán visszazárkóztak a vendégek és sokáig fej fej mellett haladt a két csapat. 18:18 után az ellenfél vette át a vezetést, sőt kettővel is elhúztak, amikor Bogdan Tanase időt kért. Sajnos ez sem használt, mert újabb pontot szereztek az albánok. Ugyan egyszer még feljöttek a mieink egyre, de aztán három szettlabdája volt az ellenfélnek, amelyből már az elsőt ki is használták (21:25).

Ráadásul a harmadik szettben is lendületben maradtak a vendégek, hiszen az első három pontot ők szerezték. Szerencsére gyorsan magukhoz tértek a mieink és gyorsan fordítottak. 12:12 után azonban sorozatban négyszer voltak eredményesek az albánok, így megint futhattunk az eredmény után. Többször is sikerült feljönni egy pontra, de a végén visszaállt a négy pontos differencia. Ugyan egy szettlabdát sikerült hárítani, de aztán a másodikat már értékesítették a vendégek (12:25).

A negyedik játszmában Magyar Bálint kezdett feladó poszton, de megint jelentős előnybe kerültek az albánok. Hiába próbált meg cserékkel frissíteni Bogdan Tanase, idővel már hét pont is volt a különbség. A szett közepén aztán Kalmár Ákos és Szabó Alpár blokkjaival sikerült visszazárkózni kettőre, majd 19:19-nél egyenlíteni is sikerült, majd egy remek blokkouttal a vezetést is átvették. Sajnos azonban ezután megint az albánok percei következtek, de a mieink ekkor sem adták fel és ismét egyenlítettek, de így is a vendégeknek volt meccslabdájuk, amit sajnos ki is használtak (23:25).

Bogdan Tanase: – A tapasztalatlanságunk okozta a vereséget és az is látszik, hogy nincs minden játékos azonos szinten a felkészülésben. Sajnos a játszmák végén ezek rendre ki is jöttek. De ezek a meccsek számunkra a felkészülés részei az Eb-selejtezőkre.

MAGYARORSZÁG – ALBÁNIA 1:3 (22, –21, –21, –23)
Budapest, NKE-sportcsarnok, 500 néző. V: Balandzsics (szerb), Tillmann.
MAGYARORSZÁG: Keen 3, Dávid Cs. 10, Nagy J. 7, Pádár 12, Gebhardt N. 7, Szabó A. 10. Csere:Pápai, Deák (liberók), Blázsovics 11, Kalmár 2, Kaszap, Magyar. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.
ALBÁNIA: Koci 12, Gjoklaj, Arapi 1, Husaj 20, Kula 8, Qafarena 17. Csere: Kola (liberó), Deliu 2, Malaj 1, Qepa, Baruti. Szövetségi kapitány: Jovan Melkas.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:2, 5:9, 7:12, 11:13, 16:17, 18:17, 19:19, 21:19, 22:22, 24:22. II. játszma: 2:4, 9:6, 11:11, 17:15, 18:21, 20:21, 21:24. III. játszma: 0:3, 6:5, 7:9, 11:11, 12:16, 17:18, 17:21, 20:24. IV. játszma: 1:5, 3:8, 5:11, 7:14, 16:17, 20:19, 21:23, 23:23.