Az örök rivális Kecskemét lesz a Fino ellenfele a férfi röplabda Magyar Kupa döntõjében. Az alföldiek nagy csatában 3-2-re nyertek a MAFC ellen, így megismétlõdik az elmúlt évek már megszokott fináléja. Az aranymeccs vasárnap 13 órakor kezdõdik Gödöllõn.

KÁDÁR KECSKEMÉTI RC – MAFC- BME MAPEI 3-2 (-20,21, -23, 13, 7)

Gödöllõ, Szent István Egyetem sportcsarnoka, 400 nézõ, vezette: Bátkai-Katona Ágnes, Tillmann Gyula

KÁDÁR KECSKEMÉTI RC: Tóth A.(3), Erki M.(6), Szappanos M.(8), Csányi D.(2), Farkas P.(16), Dorcsák L.(16), csere: Szabó T. (libero), Pádár K. (25), Török R., Szirmai A.

MAFC-BME MAPEI: Kunert M.(12), Tamasi I.(19), Vocskó M.(4), Takács G.(4), Sow Á.(6), Molnár I.(14), csere: Tihanyi P. (libero), Buzás M., Farkas T., Jahn P.(1), Pajor A. (1)

Az eredmény alakulása:

1. szett: 1-3, 4-4, 7-8, 8-10, 9-12, 10-14, 12-16, 13-18, 16-20, 17-23, 20-24, 20-25 (24 perc)

2. szett: 2-0, 5-3, 8-5, 12-8, 14-13, 16-15, 19-17, 21-19, 25-21 (25 perc)

3. szett: 3-4, 5-8, 6-10, 8-12, 10-14, 11-16, 14-18, 18-20, 19-23, 23-24, 23-25 (28 perc)

4. szett: 4-3, 8-5, 10-6, 14-10, 16-10, 20-10, 22-13, 25-13 (22 perc)

5. szett: 2-0, 3-1, 5-2, 6-3, 8-4, 13-7, 15-7 (16 perc)

Gyurkó Sándor (Kádár Kecskeméti RC, vezetõedzõ): Megpróbáltuk ezen a mérkõzésen pihentetni Pádár Krisztiánt, de nem úgy alakult a meccs. Amikor megnyugodtunk, a nyitásfogadásunk feljavult, blokkban és támadásban is jobb teljesítményt nyújtottunk. Játékosaim a harmadik szett végén a játékvezetõk ítéletével voltak elfoglalva, de én azt mondom, nem is szabadott volna eljutnunk ilyen kiélezett szituációig, biztosan kellett volna nyernünk. A döntõben mi leszünk abban a helyzetben mint ma a MAFC, és remélem ilyen bátran és jól is fogunk játszani, mint õk.

Novák László (MAFC-BME Mapei, vezetõedzõ): Felkészültünk a Kecskemét játékából és nagyjából azt is játszották, amire számítottunk, de Pádár Krisztián beállásával nagyban megváltozott a játék képe. Az elsõ és harmadik szettben jobbak tudtunk lenni náluk, a negyedik játékrészben már pihentettem a játékosaimat, de az ötödik szettre elfáradtunk és nem sikerült a bravúr. Gratulálok az ellenfélnek és természetesen a játékosaimnak is.