Folytatta szereplését férfi röplabda-válogatottunk az Európa-bajnoki selejtezõk elsõ fordulójában. A mieink a norvégiai Strauméban a házigazdákkal csaptak össze, s már 2:0-ra vezettek, végül 3:2-es vereséget szenvedtek.

Több poszton is változtatott az elõzõ napi felálláshoz képest Demeter György: az egyik center Nagy József lett, míg feladóként Magyar Bálint kezdett. A csapat pedig mûködött: a játszma eleje ugyan még szoros volt, de a második szünetben már néggyel mentek a mieink, s ezt az elõnyt a szett végéig tartották is (20:25).

A második játszmát az esélyesebbnek számító norvégok kezdték jobban, de a mieink 8:3-as hátrányból is egyenlíteni tudtak, s a második szünetben már vezettek is. A végjátékban három pontos elõnyt harcoltak ki Pádár Krisztiánék és ez elég volt a sikerhez (21:25).

Ráadásul a lendület tartott a harmadik játszma elején is, de aztán az elsõ szünet után elfáradt a csapat, s végül a norvégok ezt a játszmát be tudták húzni (25:20) és sajnos a lendületük a negyedik játszmára is kitartott, amelynek végén Demeter György már kicsit pihentetni is próbálta a kulcsembereket (25:17).

A döntõ szett elején úgy tûnt, hogy ez a húzás bejött, merte eleinte a mieink vezettek, sõt három ponttal is megléptek (4:7), sajnos azonban ezt követõen sorozatban kilenc pontot szereztek a norvégok, s végül öt meccslabdájuk volt. Ekkor megint feltámadtak a mieink, 14:9-rõl feljöttek 14:13-ra, de a pontot nem sikerült feltenni az i-re (15:13). Ugyan válogatottunk így is szerzett egy pontot, de ez már kevés ahhoz, hogy megszerezzék a második helyet, s ezzel kiharcolják a második fordulóba kerülést.

Demeter György: – Taktikusan és fegyelmezetten játszottunk az elsõ két szettben, helyén volt a fiúk szíve. A folytatásban azonban a hazai csapat felõrölt bennünket. Az ötödik játszmában hétpontos hátrányból még visszajöttünk, de nem sikerült a bravúr.

Norvégia–Magyarország 3:2 (–20, –21, 20, 17, 13)
Straume (Norvégia), 400 nézõ. V: Andersen (dán), Frigne (belga)
Magyarország: Bozóki 6, Kovács Z. 18, Pádár 20, Gergye 16, Nagy J. 7, Magyar 2. Csere: Deák (liberó), Dávid Cs., Szabó D. 1, Szabó A., Kaszap, Dávid Z. 1. Szövetségi kapitány: Demeter György.
Norvégia: Morken 8, Bjelland 6, Takvam 11, Kvalen 16, Loftesnes 18, Fasteland 10. Csere: Huss (liberó), Sunfojrd (liberó), Festoy, Roalkvam. Szövetségi kapitány: Scott Olsen.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 17:21, 20:24. II. játszma: 8:3, 15:16, 18:21, 21:24. III. játszma: 7:8, 16:13, 21:17, 24:19. IV. játszma: 8:6, 16:9, 21:14, 24:16. V. játszma: 4:5, 10:7, 12:7, 14:9.